Багато людей в наш час, відвідують театр, але мало хто знає про те, як і коли, була поставлена найбільша перша п'єса.
У 1672 році, тридцятого жовтня у селі Преображенської, яка розташовувалася в Підмосков'ї, де знаходилася резиденція царя того часу - Олексія Михайловича, було сильно шумно і голосно. Так як сюди з ранку вже з'їжджалися гості, адже була дана афіша, в якій представлялася перша п'єса в Росії. У наш час, вистави проходять в основному у вечірній час, але тоді, п'єса «Ахашверошового дійство» і «Есфір» починалася з самого ранку і тривала близько десяти годин. Природно, дана п'єса була першою в Росії, і її сюжет довірили пастору Йогану Готфрід Грегорі. І тоді Йоганн вирішив взяти за сюжет притчу з біблії. Саме він підбирав і акторів, що далося йому далеко нелегко, адже він об'їздив безліч різних місць, пропонуючи людям брати участь п'єсі, а дітям вступити до школи акторської майстерності. У результаті пастор підібрав шістьдесят-чотири людини, серед яких були, і діти, і підлітки, і дорослі.
Хоча сама п'єса і була написана німецькою мовою, поставити її вирішили виключно російською. Найцікавіше, що для перекладу біблійної притчі, зібралися «товмачі», кожному з них, було дано свій шматок тексту, і в кінцевому результаті, коли все перевели свій текст, виявилося, що всі шматки різні. Можливо, перекладачі погано володіли німецькою мовою, тому текст перекладався приблизно. Але це не дуже хвилювало царя, так як він хотів будь-якими способами налагодити спілкування з Персією, саме про це була п'єса. Після того, як спектакль закінчився, цар видав наказ - переплести комедію в золотий халепу. Загалом, навіть важко уявити, як актори зуміли вивчити такий складний текст, який практично не ліпився за змістом. Але оскільки афіша була дана заздалегідь, відмовлятися від дії не було можливості. У самому сюжеті розповідалося про те, як монарх закохався в молоду дівчину. І весь спектакль був побудований виключно на цьому.
Сам біблійний сюжет, закликав людей, звернути увагу і на віру. Ось тільки звичайні люди, вважали таку постановку - великим гріхом. І після закінчення вистави вони побігли всі в лазню, щоб змити з себе гріх. Але цар на це дивився зовсім по-іншому. Він хотів довести всім, що він може щось зробити не тільки для себе, а ще й для свого народу. До того ж цар мав можливість показати свою резиденцію, яка була дуже красивою і дорогою. Природно, afisha була дана заздалегідь, щоб боярині і прості люди могли в цей день скасувати всі справи. Дивно й те, що сам цар просидів десять годин, при цьому, не відлучившись ні на хвилину. І вже в тисячу шестисот сімдесят третьому році цей же пастор, за наказом короля, все той же пастор Грегорі поставив ще одну виставу. До цього часу, учні школи були вже більш освіченими. Як не дивно, а сюжет п'єси залишався все також біблійним. Тут розповідалося про жінку-воїна, яка відрубала голову чоловікові. Ця постановка була краще, ніж перша, навіть ті люди, які вважали за гріх, акторську майстерність, сприйняли все належнім чином.
* * * * * Чтобы удержать ваш интернет проект на хороших позициях в поисковиках, мы предлагаем рекламу в интернете |